Sol Group Dolum Tesisi:

SOL Group

Dolum Tesisimizde kurulan Tüp Test Üniteleri, Kurutma ve Tartım üniteleri ile tüplerin test ve bakımı yapılmakta ve tüplerimizin müşterilerimize güvenli hizmet verebilecek standartta bulunmasına yüksek önem gösterilmektedir. Test ünitelerimizde tüpler TS 1964'e göre hidrostatik basınç deneyinden ve iç kontrolden geçirildikten sonra yalnızca uygun olanlar doluma için hazırlanmaktadır. Doluma uygun olan tüplere TS 1520 standartlarına uygun olan vanalar takılıp TS 11169 standartlarına uygun renkte boyandıktan sonra boyun kısımlarına gazın cinsini belirten etiketler yapıştırılarak doluma gönderilmektedir. Böylece satışa sunulan tüplerimiz dolum öncesinde ve sonrasında standartlara ve kurallara uygun işlemlerden geçirilerek müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Tesisimizdeki pompa, tartım ve dolum elemanlarının tamamı otomatik kumandalı olup, emniyet üniteleri ile donatılmıştır. Tüp kimliği tespiti, boyama, kurutma, boş tartım, gaz kitlesi, dolum miktarları ve basınçlarının uygunluğunu taahhüt edilen standartlarda hizmet sağlamak için özel olarak kontrol edilmekte ve azami itina gösterilmekte, dolumu tamamlanan tüpler, kalite kontrolün onayından geçtikten sonra müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Gaz tüketimlerinin yoğun olduğu durumlarda, tüketicilerimiz tek tüplerle çalıştığında tüplerin ayrı ayrı sisteme bağlanması zaman ve işçilik kaybına neden olacağından, manifold olarak adlandırdığımız içerisinde 12 adet birbiriyle bağlantılı tüp demeti barındıran, sisteme bağlandığında 12 tüpün aynı anda kullanıma imkan sağlayan ürünlerimiz önerilmektedir.

Günlük tüketimi 3-4 tüpten fazla olan veya palet-manifold kullanan işyerlerinde, müşterilerimizin talebi halinde, bir merkezde toplanacak tüpler boru sistemiyle kullanım noktası belirlenmiş yerlerden posta başı ile çıkış yapılarak gazın kullanımına imkan sağlayan tesisat kurulumu için müşterilerimize destek sağlamaktayız.

Gaz tüketimlerinin çok yoğun olduğu durumlarda ise manifold kullanılması günlük servis hizmeti alması gerektireceğinden Likit olarak ikmal yapmaya imkan veren ve içerisinde Likit barındıran ve sistem çıkışlarında evaporatörler aracılığı ile gaz kullanımına imkan veren Tank ekipmanlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermekteyiz.

Tesisimizde diğer sinai gazların yanında; Helyum (Balon Gazı) tüplerinin satışıda yapılmaktadır.

SOL Group tanıtım broşürü için lütfen tıklayın